5 urodziny Przedszkola

W sierpniu 2015 roku rozpoczęło działalność Publiczne Przedszkole Niebieski Balonik w Plewiskach. Chcieliśmy razem z przedszkolakami i ich rodzinami uczcić 5 urodziny przedszkola. Ze względu na sytuację pandemiczną obchody zostały przesunięte z września na czerwiec br.

Z tej okazji od poniedziałku 14 czerwca do piątku 18 czerwca czekają na dzieci niespodzianki i atrakcje.

Urodzinowy tydzień rozpoczęliśmy od zaangażowania dzieci i rodziców w wykonanie pewnych zadań z wykorzystaniem rozdanych dzieciom okolicznościowych baloników.

Dzieci z rodzicami między innymi zabrali balony w ulubione miejsce w Plewiskach, wykonywali prace plastyczne z motywem przewodnim „niebieskiego balonika”, ćwiczyli z balonikiem i wykonywali eksperymenty. Z przesłanych zdjęć dokumentujących podjęte działania i z min dzieci wynika, że zadania te nie były zbyt trudne, a ich wykonanie sprawiało wiele radości. Bardzo dziękujemy rodzinom za zaangażowanie w ten projekt.

We wtorek hall przedszkola przekształcił się w lodziarnię, gdzie serwowano lody tajskie. Dzieci mogły wybrać ulubiony smak np.: oreo z maliną, Kinder bueno, nutella z bananem, wanilia, truskawa z bananem, sorbet wieloowocowy oraz dodatki w postaci różnorodnych polew i posypek i bitej śmietany. Małe łasuchy były zachwycone i panie także.

W środę po wtorkowych pysznościach przyszedł czas na ruch i ćwiczenia. Środa będzie dniem sportu pod patronatem Akademii Reissa. Przedszkole odwiedzą trenerzy, którzy przeprowadzą z wszystkimi dziećmi podstawowy trening. Od września chętne dzieci będą mogły kontynuować treningi w ramach bezpłatnych zajęć dodatkowych.

Czwartek będzie dniem, w którym sale przedszkolne przekształcą się w kino. Dzięki monitorom multimedialnym dzieci będą mogły się cieszyć oglądaniem długometrażowej bajki w bardzo dobrej jakości. Żeby wszyscy poczuli się jak w dawnym kinie nie może zabraknąć  tytki z popcornem.

W piątek przedszkole odwiedzi prestidigitator „Brozi” półfinalista programu Mam talent.

Będzie to barwne, radosne i „czarujące’” zwieńczenie obchodów urodzin przedszkola.

Wszystkim naszym wychowankom obecnym i absolwentom oraz ich rodzinom składamy serdeczne życzenia i dziękujemy za wspólnie spędzone lata na nauce i zabawie.

                                                                                                                                                               Agnieszka Majchrzak

                                                                                                                                                                  dyrektor Przedszkola