lidia kosicka

Lidia Kosicka

Ukończyłam studia magisterskie o kierunku Zintegrowana Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna na Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu. Swój warsztat pracy rozwijam poprzez udział w kursach  i szkoleniach, dzięki którym poznaję i stosuję różnorodne metody aktywizujące. W codziennej pracy cieszy mnie każdy najdrobniejszy postęp w rozwoju dziecka, daje mi ogromną satysfakcję i motywację do działania. Dokładam starań, by atmosfera panująca w grupie była przyjazna i dawała dzieciom poczucie bezpieczeństwa.

Staram się dostrzegać zainteresowania i potrzeby dzieci, podążać za nimi. Razem odkrywamy otaczający nas świat, podziwiamy jego piękno, uczymy się przez działanie.  Podczas zajęć zawsze towarzyszy nam książka, która dla najmłodszych jest nauką, przygodą, wskazówką, jak radzić sobie z dziecięcymi problemami.

Angelika Dolata

Ukończyłam studia na kierunku Edukacja Przedszkola i Wczesnoszkolna. W Publicznym Przedszkolu Niebieski Balonik pracuję od samego początku, czyli od 2015 roku. W swojej pracy dużą uwagę przywiązuje do osiągania przez dzieci samodzielności, aby mogły radzić sobie w otaczającym ich środowisku, uważam że każde dziecko powinno czuć się kochane i akceptowanie dlatego ważne jest dla mnie indywidualne podejście do każdego dziecka.

W pracy z dziećmi staram się wykorzystywać różnorodne metody aktywizujące, ale moja najmocniejszą stroną są zabawy muzyczne i umuzykalniające- sama bardzo chętnie śpiewam. Najważniejsze dla mnie jest dobro, radość i rozwój dziecka.

monika wozna

Monika Woźna

Ukończyłam studia magisterskie na poznańskim AWF-ie, oraz studia podyplomowe o kierunku wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna.

Wybór mojej zawodowej drogi jest efektem wieloletnich poszukiwań jak umiejętnie połączyć zawód z pasją.

Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. W swojej pracy staram się motywować i zachęcać moich wychowanków do pokonywania własnych barier oraz słabości tak, aby stawały się lepszymi każdego dnia oraz wzbogacały się o nowe doświadczenia. Dążę do tego by moje przedszkolaki nie bały się porażek, które przecież towarzyszą każdemu z nas. Mam świadomość, że systematyczna praca z nimi pozwoli na to, aby osiągnięty sukces uskrzydlał je i rozpalał w nich zapał do podejmowania kolejnych wyzwań.

Moje zawodowe motto oddaje myśl Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi działać – a zrozumiem i rozwinę skrzydła”.

Prywatnie moimi pasjami są podróże, sport i dobre powieści.

magdalena krzeminska

Magdalena Krzemińska

Jestem absolwentką Uniwersytetu Adama Mickiewicza, ukończyłam kierunek Pedagogika, Edukacja Elementarna i Przyroda na I stopniu oraz Edukacja Medialna i Technologie Informacyjne na II stopniu.

W dalszym ciągu doskonalę swoje umiejętności poprzez udział w różnych szkoleniach i warsztatach.

W swojej pracy stosuje metody aktywizujące, dużą wagę przywiązuje do kształcenia samodzielności dzieci, gdyż uważam, że to ważny czynnik, który pomaga w realizacji siebie, daje poczucie sprawstwa i wiarę we własne siły.

Mając świadomość, że samoocena jest  ważnym aspektem w prawidłowym funkcjonowaniu , staram się pracować nad pozytywnym wizerunkiem własnym dzieci.

W czasie wolnym od pracy jestem fanką dobrych filmów, wciągających powieści i podróży z plecakiem.

natalia kuczynska

Natalia Kuczyńska

Ukończyłam studia licencjackie na uczelni im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika specjalna- specjalność wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Na tej samej uczelni ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika- specjalność wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe.

Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji, gdyż w pewnym stopniu mogę przyczynić się do ich rozwoju. Bardzo ważne jest dla mnie  motywowanie wychowanków do odkrywania świata poprzez zabawę. Dbam o to by   zajęcia ze mną były różnorodne, interesujące, dzięki czemu  będą mogły rozwijać swoje umiejętności  oraz kreatywność.

Uważam, że  dzieci są naszą przyszłością, dlatego należy poświęcać im szczególną uwagę,  pozwolić czerpać od nas dorosłych jak najwięcej pozytywnych emocji. Uśmiech dziecka jest dla mnie najważniejszy, dlatego dołożę wszelkich starań, aby w moim towarzystwie czuły się dobrze i bezpiecznie.

Agata Malesza

  Ukończyłam studia magisterskie na UAM w Poznaniu na Wydziale Studiów Edukacyjnych w zakresie doradztwa zawodowego i personalnego oraz studia podyplomowe w zakresie Zintegrowanej Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej.

Odkąd pamiętam zawsze chciałam pracować z dziećmi. Praca z dziećmi jest dla mnie  inspiracją do rozwoju i motywuje mnie do poszukiwania nowych metod nauczania.  Dzieci są niepowtarzalne i każde z nich jest inne i co najważniejsze….z nimi nie można się nudzić. W swojej pracy mogę wciąż ” na nowo” pomagać, odkrywać i rozwijać ich umiejętności, zainteresowania i osobowość….i tak od „maluszka” do „starszaka”. Każdy postęp, mniejszy lub większy, daje ogromną satysfakcję, której nie da się opisać słowami. Jestem osobą lubiącą nowe wyzwania, dlatego staram się, aby każdy dzień spędzony przez dziecko w przedszkolu był dla niego przyjemnością mierzoną skalą uśmiechu.

Moim mottem, którym kieruje się w pracy jest: „Wszystkiego co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie świat” – te proste słowa Roberta Fulghuma najlepiej oddają to, dlaczego pracuję w przedszkolu.