Lidia Kosicka

Lidia Kosicka

Wychowawca grupy Figlarze

Ukończyłam studia licencjackie na uczelni Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Poznaniu, na kierunku pedagogika o specjalności edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Na tej uczelni pragnę też kontynuować naukę. Do tej pory ukończyłam kurs Metody Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, ale zamierzam rozwijać swój warsztat pracy poprzez udział w ciekawych szkoleniach. Praca z najmłodszymi przynosi mi wiele radości i satysfakcji, ale jest także wyzwaniem i sprawdzianem moich umiejętności. W swojej pracy staram się dostrzec potrzeby i zainteresowania dzieci. Razem będziemy odkrywać otaczający świat, podziwiać jego piękno, uczyć się przez działanie. Ważnym elementem w rozwoju małego dziecka jest książka, dlatego chciałabym, aby towarzyszyła nam podczas zajęć.

Bardzo lubię zabawy z dziećmi, czytanie książek oraz rozmowy z nimi, ponieważ dziecięce postrzeganie świata jest fascynujące i niejednokrotnie zaskakujące.

Angelika Dolata

Angelika Dolata

Wychowawca grupy Wesołki

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Edukacja Przedszkola i Wczesnoszkolna, aktualnie jestem studentką II roku, II stopnia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W swojej pracy dużą uwagę przywiązuje do osiągania przez dzieci samodzielności, aby mogły radzić sobie w otaczającym ich środowisku, uważam że każde dziecko powinno czuć się kochane i akceptowanie dlatego ważne jest dla mnie indywidualne podejście do każdego dziecka.

W pracy z dziećmi staram się wykorzystywać różnorodne metody aktywizujące, ale moja najmocniejszą stroną są zabawy muzyczne i umuzykalniające- sama bardzo chętnie śpiewam. Najważniejsze dla mnie jest dobro, radość i rozwój dziecka.

Daria Sowińska

Wychowawca grupy Bystrzaki

Ukończyłam studia licencjackie na uczelni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, na kierunku pedagogika o specjalności edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika o specjalności poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna. Ukończyłam kurs logopedyczny, warsztat Metody Ruchu Rozwijającego w pracy z dziećmi, wzięłam udział w ogólnopolskim szkoleniu Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy. Uczestniczyłam również w warsztatach metodycznych Klanzy, Metody Dobrego Startu, a także w warsztatach metod i technik wyciszania grupy. Ciągle staram się rozwijać swój warsztat pracy poszukując ciekawych szkoleń. Praca z najmłodszymi dziećmi była od zawsze moim marzeniem. W swojej pracy staram się dostrzec potrzeby i zainteresowania dzieci. Uważam, że moim zadaniem jest stwarzać takie warunki dla dzieci, aby każdy dzień spędzony przez nich w przedszkolu był dla nich fascynującą przygodą, dzięki której poznaje otaczający świat, a także środowisko społeczne. Staram się indywidualnie podchodzić  do każdego dziecka, gdyż każde z nich wnosi coś wyjątkowego do naszego otoczenia.

Bardzo lubię zabawy z dziećmi, zabawy plastyczne pozwalające wyzwolić ekspresję artystyczną dzieci.

Moim celem i zadaniem jest wspierać rozwój moich podopiecznych. Być ich towarzyszem dobrej zabawy.

Monika Woźna

P.O. Wychowawcy grupy Pasjonaci

Ukończyłam studia magisterskie na poznańskim AWF-ie, oraz studia podyplomowe o kierunku wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna.

Wybór mojej zawodowej drogi jest efektem wieloletnich poszukiwań jak umiejętnie połączyć zawód z pasją.

Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. W swojej pracy staram się motywować i zachęcać moich wychowanków do pokonywania własnych barier oraz słabości tak, aby stawały się lepszymi każdego dnia oraz wzbogacały się o nowe doświadczenia. Dążę do tego by moje przedszkolaki nie bały się porażek, które przecież towarzyszą każdemu z nas. Mam świadomość, że systematyczna praca z nimi pozwoli na to, aby osiągnięty sukces uskrzydlał je i rozpalał w nich zapał do podejmowania kolejnych wyzwań.

Moje zawodowe motto oddaje myśl Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi działać – a zrozumiem i rozwinę skrzydła”.

Prywatnie moimi pasjami są podróże, sport i dobre powieści.