Lidia Kosicka

Lidia Kosicka

Wychowawca grupy Entuzjaści

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i przedszkolna. Rozwijam nieustannie mój warsztat pracy i umiejętności pracy z dziećmi poprzez udział w różnorodnych szkoleniach. W Publicznym Przedszkolem Niebieski Balonik pracuję od momentu jego otwarcia, czyli od sierpnia 2015r.

Praca z najmłodszymi przynosi mi wiele radości i satysfakcji, ale jest także wyzwaniem i sprawdzianem moich umiejętności. W swojej pracy staram się dostrzec potrzeby i zainteresowania dzieci. Razem będziemy odkrywać otaczający świat, podziwiać jego piękno, uczyć się przez działanie. Ważnym elementem w rozwoju małego dziecka jest książka, dlatego chciałabym, aby towarzyszyła nam podczas zajęć.

Bardzo lubię zabawy z dziećmi, czytanie książek oraz rozmowy z nimi, ponieważ dziecięce postrzeganie świata jest fascynujące i niejednokrotnie zaskakujące.

Angelika Dolata

Angelika Dolata

Wychowawca grupy Bystrzaki

Ukończyłam studia na kierunku Edukacja Przedszkola i Wczesnoszkolna. W Publicznym Przedszkolu Niebieski Balonik pracuję od samego początku, czyli od 2015 roku. W swojej pracy dużą uwagę przywiązuje do osiągania przez dzieci samodzielności, aby mogły radzić sobie w otaczającym ich środowisku, uważam że każde dziecko powinno czuć się kochane i akceptowanie dlatego ważne jest dla mnie indywidualne podejście do każdego dziecka.

W pracy z dziećmi staram się wykorzystywać różnorodne metody aktywizujące, ale moja najmocniejszą stroną są zabawy muzyczne i umuzykalniające- sama bardzo chętnie śpiewam. Najważniejsze dla mnie jest dobro, radość i rozwój dziecka.

Monika Woźna

Wychowawca grupy Wesołki

Ukończyłam studia magisterskie na poznańskim AWF-ie, oraz studia podyplomowe o kierunku wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna.

Wybór mojej zawodowej drogi jest efektem wieloletnich poszukiwań jak umiejętnie połączyć zawód z pasją.

Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. W swojej pracy staram się motywować i zachęcać moich wychowanków do pokonywania własnych barier oraz słabości tak, aby stawały się lepszymi każdego dnia oraz wzbogacały się o nowe doświadczenia. Dążę do tego by moje przedszkolaki nie bały się porażek, które przecież towarzyszą każdemu z nas. Mam świadomość, że systematyczna praca z nimi pozwoli na to, aby osiągnięty sukces uskrzydlał je i rozpalał w nich zapał do podejmowania kolejnych wyzwań.

Moje zawodowe motto oddaje myśl Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi działać – a zrozumiem i rozwinę skrzydła”.

Prywatnie moimi pasjami są podróże, sport i dobre powieści.

Magdalena Krzemińska

Wychowawca grupy Figlarze

Jestem absolwentką Uniwersytetu Adama Mickiewicza, ukończyłam kierunek Pedagogika, Edukacja Elementarna i Przyroda na I stopniu oraz Edukacja Medialna i Technologie Informacyjne na II stopniu.

W dalszym ciągu doskonalę swoje umiejętności poprzez udział w różnych szkoleniach i warsztatach.

W swojej pracy stosuje metody aktywizujące, dużą wagę przywiązuje do kształcenia samodzielności dzieci, gdyż uważam, że to ważny czynnik, który pomaga w realizacji siebie, daje poczucie sprawstwa i wiarę we własne siły.

Mając świadomość, że samoocena jest  ważnym aspektem w prawidłowym funkcjonowaniu , staram się pracować nad pozytywnym wizerunkiem własnym dzieci.

W czasie wolnym od pracy jestem fanką dobrych filmów, wciągających powieści i podróży z plecakiem.

Natalia Kuczyńska

Wychowawcy grupy Pasjonaci

Ukończyłam studia licencjackie na uczelni im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika specjalna- specjalność wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Na tej samej uczelni ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika- specjalność wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe.

Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji, gdyż w pewnym stopniu mogę przyczynić się do ich rozwoju. Bardzo ważne jest dla mnie  motywowanie wychowanków do odkrywania świata poprzez zabawę. Dbam o to by   zajęcia ze mną były różnorodne, interesujące, dzięki czemu  będą mogły rozwijać swoje umiejętności  oraz kreatywność.

Uważam, że  dzieci są naszą przyszłością, dlatego należy poświęcać im szczególną uwagę,  pozwolić czerpać od nas dorosłych jak najwięcej pozytywnych emocji. Uśmiech dziecka jest dla mnie najważniejszy, dlatego dołożę wszelkich starań, aby w moim towarzystwie czuły się dobrze i bezpiecznie.

Monika Stachowiak

Wychowawca grupy

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza oraz studia magisterskie na kierunku wychowanie przedszkole i nauczanie początkowe.

Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcje. Jest to połączenie pracy i pasji, która daje motywację do codziennego działania. Moim celem jest połączenie nauki i zabawy. Codziennie dbam o to, aby zajęcia były urozmaicone, różnorodne a przede wszystkim interesujące dla dzieci.

Moim mottem w tej pracy są słowa Janusza Korczaka, które najpiękniej opisują pracę nauczyciela i moje cele „Wychowawca, który nie wtłacza, a wyzwala, nie ciągnie, a wznosi, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje, a uczy, nie żąda, a zapytuje, przeżyje wraz z dzieckiem wiele natchnionych chwil […].”

X